Lipp ja vapp

Veriora valla vapp:
Veriora valla vapp on Põlva maakonnas asuva Eesti haldusüksuse Veriora valla vapp.
Vapp on kinnitatud 9. aprillil 1999.

Vapi kirjeldus:
Kaldjaotusega paremalt poolitatud hõbe-sinisel kilbil sinine ja hõbedane laineline varras. Saatetunnusena ülemisel, hõbedasel väljal sinine kuldse ringikujulise südamikuga rukkililleõis ning alumisel, sinisel väljal viieharuline hõbedane heraldiline okaspuutaim.

 

 

Veriora valla lipp:
Veriora valla lipp on Põlva maakonnas asuva Eesti haldusüksuse Veriora valla lipp.
Lipp on kinnitatud 9. aprillil 1999.

Lipu kirjeldus:
Veriora valla lipp on vapilipp. Kangas on jaotatud kahe kitsa, sinise ja valge lainelise laiuga diagonaalselt (vardapoolsest ülanurgast lehvipoolsesse alanurka) kaheks väljaks. Vardapoolne alumine väli on sinine ning sellel on viieharuline valge heraldiline okaspuutaim. Lehvipoolne ülemine väli on aga valge ja sellel sinine kollase ringikujulise südamikuga rukkilille õis.

Lipu normaalmõõtmed on 165×105 cm ning pikkuse ja laiuse suhe 11:7.

Lipu kasutamise kord:
Veriora valla lipp on välja pandud ruumis, kus toimuvad vallavolikogu istungid.
Valla lipp heisatakse ametlike esinduste vastuvõtmisel, ülevallalistel pidupäevadel, valla kultuuri- ja spordiüritustel ning muudel juhtudel vallavalitsuse korraldusel.
Lippu võivad kasutada valla ametlik delegatsioon või valda esindavad kollektiivid ja üksikisikud rahvusvahelistel, vabariiklikel ja regionaalsetel üritustel.
Valla lippu on õigus omandada igal valla elanikul ning vallas registreeritud juriidilisel isikul vallavalitsuse kaudu, tasudes lipu valmistamise kulutused.
Eesti riigilipu ja valla lipu samaaegsel heiskamisel paigutatakse valla lipp Eesti riigilipust lippude poolt vaadates vasakule.

© Veriora 2021 - Veriora.ee